Arda TURAN Kimdir, Hayatı ve Kariyeri

Arda TURAN Kimdir?

Arda Turan Kimdir

Bir başarı hikayesi yazan Arda Turan kimdir? Türkiye’nin yıldızı en parlak futbolcularından olan Arda Turan’ın futbol hikayesine bu yazıda değinelim. ‘Nereden nereye derler’ ya işte bu söz tam da Arada turan için söylenebilir. Türkiye milli takımını en önemli oyuncusu konumundadır. Dünyanın en iyi takımlarından Barselona da top koşturmaya başlayan Arda’nın futbol hayatının zirvelerine tırmanmakta. Yıldız futbolcu Arda Turan’ın hayat hikayesine de değinmeden geçmemek gerek. İsterseniz şimdi Arda’nın hikayesine inceden bir giriş yapalım.

Arda 1987 yılında İstanbul Bayrampaşa da dünya ya geldi. Annesinin adı yüksel, Babası ise Adnan’dır. Arda Şehremin Lisesinden mezun olmuştur. Futbol her zaman hayatının merkezinde olan Arda futbola 1999 – 2000 yılında Altıntepsi Makelspor amatör kulübünde başladı.

Arda Turan Galatasaray Macerası

Arda Turan’ın Galatasaray Macerası

Bulunduğu amatör kulübeden Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birisi lan Galatasaray’ın alt yapısına yazıldı. Böylece Galatasaray macerası başlamış oldu. !2 yaşlında kendisini Galatasaray da bulmuştu. 4 yıl paf takımında top koşturan Arda 2002 de 16 yaş altı milli takıma çağrıldı. Arda kendisini bu yıllarda yavaş yavaş göstermeye başladı. Arda 2004-2005 sezonun da Galatasaray’ın as kadrosuna alınmasına rağmen çok fazla forma şansı bulamadı. Tecrübe yetersizliği olduğu kanaatine varılan Arda için Manisaspor’un yolu gözüktü. Arda Manisaspor’a kiralanmıştı. Ancak Arda burada başarılı bir performans gösterince tekrar Galatasaray’a çağrıldı. Arda tekrar Galatasaray’a çağrıldı. Arda dört sene boyunca Galatasaray da ter döktü. Arda ilk sezonda başarılı bir performans gösterdi. Arda diğer sezon takımın vazgeçilmezi oldu. 29 maça çıkan Arda, 7go ve dokuz asist yaptı. !0 temmuz tarihinde ise hayalinde ki takımın kaptanlığına getirilmişti. Arda Galatasaray da bu unvana sahip en geç futbolcu olmuştu. Arda çok başarılı bir orta saha oyuncusu olarak adını duyurmaya devam ediyordu. Büyük Avrupa kulüplerin radarına takılmıştı bile. Arda 2008 yılında İspanyol bir futbol dergisi tarafından ‘Dünyanın en iyi yüz futbolcusu’ arasında 8. Sırada gösterildi.

Arda Turanın Hayatı

Arda Turan’ın Atletico Madrid Hikayesi

Arda Turan’ın Atletico Madrid’e

Galatasaraylıların pek uygun görmemesine rağmen 2012 de arda 12 milyon Euro karşılığında transfer oldu. Atletco da başarılı üç sezon geçiren arada Avrupa ve lig maçlarında takımının kilit oyuncusu konumuna geldi. Bu süre zarfında üç sene boyunca Sinem Kobal’la ciddi bir ilişki yaşadı. Nişanlılıklarının neden bittiğine dair tam kesin bir bilgi bulunmamaktır. Bir tahmin yürütmek gerekirse gözden uzak olan gönülden de uzak olur diyelim.

Arda Turan Barselona da

Arda Truran Barselona’da

Dünyanın en iyi takımından biri olan Barselonaya, 34 milyon Euro bir bedelle 5 yıllığına transfer oldu. Bu başarıyı gerçekleştiren yani Rüştü Reçber’den sonra ikinci Futbolcu oldu. Umarız Arda uzun süre başarı dolu bir hikaye yazabilecek bir futbol oynar. Milli takımımızın vazgeçilmez futbolcusuna başarılar diliyoruz. Bayrambaşa’dan Barselona’ya uzayan bu başarı hikayesi nice yurdumuzun geç insanına umut ışığı olması temennisi ile esen kalın.

About the author

Psikolojik Danışman, Web Master, Gsm Teknisyeni ve Potansiyel Yazar