Dns_Probe_Finished_No_İnternet Sorunun Çözümü

Dns_Probe_Finished_No_İnternet Hatası

Dns_Probe_Finished_No_İnternet Hatası

İnternet kullanıcılarının sürekli karşılaştığı sorunlardan bir tanesi olan dns_probe_finished_no_internet sorunu genellikle chrome we tarayıcısı kullanan kullanıcılarının yaşadığı bir problem olduğunu söylerler. Bir nevi doğru fakat sorun chrome tarayıcısını kullandığınızdan dolayı ortaya çıkmıyor tüm bu sorun tüm tarayıcılarda görülüyor. Yani sorun tarayıcınızdan kaynaklanmıyor. İnternet bağlantısı ve bilişim konusunda bilgisi olanlar biraz sıkılabilir fakat konunun iyi anlaşılması için konuyu ve sorunun çözümünü detaylıca ele alacağız.

Dns_probe_finished_no_internet hatası şunu ifade etmektedir. İnternet servis sağlayıcınız tarafından internet bağlantınız kesilmiştir.  Bunun nedeni herhangi fiziksel bir nedenle rüzgar, çarpma sallanma ve ya temazsızlık, elektirik akımı veya frekans bağlantı sorunundan dolayı internet bağlantınızın kesilmesidir.

Dns_Probe_Finished_No_İnternet Sorunun Çözümü

Anlık bir sorun olarak ortaya çıktığı için 1-2 dk bekledikten sonra tekrar internete bağlanmayı deneyin.

Sorun giderilmediyse internet modeminizi kapatıp yeniden açın.

Sorun hala devam ediyorsan Dns sunucunuzu değiştirin. Dns adresinizi nasıl değiştireceğinizi bilmiyorsanız buraya Tıklayın. 

Tıkladıktan sonra açılan sayfadaki adımları takip ederek adresi şu şekilde 195.46.39.39 ve 195.46.39.40 değiştirin. Sonununuz giderilecetir. İyi Günler.

About the author

Psikolojik Danışman, Web Master, Gsm Teknisyeni ve Potansiyel Yazar