Linkedin Hesap Aç – Linkedin Kaydol

Linkedin Hesap Oluştur

Linkedin Hesap Oluştur

Gelişen teknoloji ve sosyal medya ağıyla beraber bir çok insanın linkedin hesap aç, linkedin kaydol, linkedin üye ol gibi konularda arama yaparak linkedin sosyal paylaşım sitesine kaydolmaya çalışmaktadır. Biz de bu insanlara yardım etmek amacıyla linkedin sitesine nasıl kaydolacaklarını görsel anlatımla göstermeye çalışacağız. Konuya başlamadan önce linkedin sosyal paylaşım sitesini kısacak tanıtmak istiyorum. Linkedin işverenlerin ve iş arayanların kolayca birbirlerine ulaşması amacıyla kurulan bir sosyal paylaşım sitesidir. Bu site herkesin kullanım amaçlarına farklı şekilde  de hizmet edebilmektedir. Nasıl derseniz?. Linkedin hesabını reklam amacıyla, arkadaş edinme amacıyla ve sosyal medyada sörf etmek amacı gibi bir çok  farklı amaçlar güderek kullanan insanlar var ve bu site hepsine istediği hizmeti sunabilmektedir. Ayrıca linkedin sosyal medaya sitesi çok kullanışlı ve kaliteli olduğundan sıkça tercih edilen bir web sitesidir.

Linkedin Hesabı Aç

Linkedin hesabı açmak için ilkin bir e-posta adresine ihtiyacınız var. E-posta hesabınız yoksa buradan edinebilirsiniz. E-posta hesabınız varsa devam edelim.

İlk olarak linkedin resmi web sitesine giriş yapınız. Buradan Linkedin web sitesine yapabilirsiniz.

Linkedin Hesap Aç - Linkedin Kaydol

Linkedin Hesap Aç – Linkedin Kaydol

Linkedin web sitesine girdiğinizde bu sayfa karşınıza çıkacaktır. Bu formu sizin için örnek olarak doldurduk. Bu formu İsim, soyisim, E-posta adresinizi ve oluşturacağınız yeni Şifrenizi yazıp Hemen katılın sekmesine tıklayınız.

Linkedin Hesap Aç - Linkedin Kaydol

Linkedin Hesap Aç – Linkedin Kaydol

Bu kısımda bulunduğunuz ilin Posta kodunu biliyorsanız girin Bilmiyorsanız Sonraki sekmesine tıklayarak ilerleyin.

Linkedin Hesap Aç - Linkedin Kaydol

Linkedin Hesap Aç – Linkedin Kaydol

Önceden de bahsettiğim gibi bu site işveren ve iş arayan kişiler için tasarlanmıştır. Bu kısımda İş Ünvanızı ( Mesleğinizi) Şirket ( Çalıştığınız şirket ve ya kendi şirketinizi o da yoksa bireysel olarak giriniz. Sektör kısmında ise ( Çalıştığınız alanı seçiyorsunuz.) Yukarıda gösterilen kısımda öğrenciyseniz evet deyip  okuduğunuz okulun adı okula başlama ve bitiş tarihini girip Profilinizi oluşturun sekmesine tıklayınız.

Linkedin Hesap Aç - Linkedin Kaydol3Bu kısımda ise hesabı kullanma amacınızla ilgili bir seçim yapıyorsunuz. bir fikriniz yoksa ya da kararsız iseniz Emin değilim. Herşeye açığım! sekmesini seçin.

Linkedin Hesap Aç - Linkedin Kaydol4

Linkedin Hesap Aç – Linkedin Kaydol

Bu aşama ise e-posta hesabınızda kayıtlı kişileri eklemeniz için Devam et butonuna tıklamanız gerekir. Bence onları sonra eklersiniz Fotoğrafta gösterildiği gibi 1 ve 2. adımda Geç sekmesini seçip ilerleyin. Hesabınız açıllıyor. Son aşama kalıyor.

Linkedin Hesap Aç - Linkedin Kaydol

Linkedin Hesap Aç – Linkedin Kaydol

Son aşamada ise E-posta hesabınıza giriş yapın. Linkedin web sitesinden size gelen e-postayı açıp E-posta adresinizi onaylayın sekmesine tıklayarak hesabınız açılıyor güle güle kullanın. Takıldığınız kısımlar varsa yorum kısmından belirtebilirsiniz. Size en kısa zamanda yardımcı olmaya çalışırız. İyi Günler 🙂

About the author

Psikolojik Danışman, Web Master, Gsm Teknisyeni ve Potansiyel Yazar