Twitter Virüsü Nasıl Temizlenir

Twitter Virüs Silme - Thenejdet.com

Twitter Virüs Silme – Bilenus.com

Merhaba arkadaşlar bir çoğumuz sosyal medya hesaplarına sahibiz, ve bu hesapları kullanıp korumak bakımından pek az bilgiye sahibiz. Hemen hemen her gün bir çok kişinin kabusu olan twitter virüslerinin temizlenmesini resimli anlatımla size göstereceğim. Twitter hesabınıza virüs bulaştığında şu sorunlarla karşı karşıya kalırsınız;

  1. Twitter hesabım kendi kendine başka hesapları takip ediyor.
  2. Twitter hesabım kendi kendine takipçilerime mesaj atıyor.
  3. Twitter hesabım kendi kendine paylaşımlar yapıyor.
  4. Twitter hesabıma virüs bulaştı.
  5. Bunun gibi bir çok sorununuzun neden kaynaklandığını anlatarak hesap güvenliği konusunda bilgilenmenizi ve hesabınıza bulaşan virüsleri nasıl temizleyeceğinizi size adım adım resimli-görsel anlatımla açıklayacağım.

Twitter Virüsü Silme

1. İlk olarak twitter hesabınıza bilgisayardan giriş yapınız. Sağ üst tarafta bulunan profil fotoğrafınıza tıklayınız. Oradan ”Ayarlar” sekmesine tıklayınız.

Twitter Virüs Silme Aşama 1 - Thenejdet.com

Twitter Virüs Silme Aşama 1 – Bilenus.com

2. Karşınıza aşağıdaki sayfa çıkacak, soldaki menüden ”Uygulamalar” sekmesine tıklayınız. Sonra çıkan uygulamaların yan tarafında bulunan ”Erişimi kaldır” sekmesini tıklayarak bütün uygulamaların hesabınıza erişimini kaldırın.

Twitter virüs silme Aşama 2 - Thenejdet.com

Twitter virüs silme Aşama 2 – Bilenus.com

3. Son olarak ta içiniz rahat etsin diye şifrenizi  de değiştirip hesabınıza bulaşan virüslere veda ediniz.

Twitter Hesabınıza Bulaşan Virüsler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hesabınıza bulaşan virüslerle ilgili bilmeniz gerekenlerin en önemlisi bu virüsler izin verdiğiniz uygulamalarla bulaşıyor. İzin verdiğiniz uygulamalar sizin gibi hesabınızdan direk mesaj gönderebilir, hesabınızda sizin adınıza tweet atabilir ve paylaşımda bulunabilir. Ayrıca hesabınızdan başka kişileri takip edebilir. Peki bu uygulamaların hepsimi zararlı? Tabi ki değil illegal olan uygulamalar bu tür faaliyetlerde bulunur. Güvenilir uygulamalar bu tür haklara sahiptir ama hesabınızı kötü amaçlı olarak kullanmaz. Umarım bir nebze faydalı olabilmişizdir iyi günler.. 🙂

About the author

Psikolojik Danışman, Web Master, Gsm Teknisyeni ve Potansiyel Yazar