Göbek Yağlarından Kurtulma Yolları

Bir çok insan gibi hepimiz dış görünüşümüze önem veririz. Dış görünümde hoş olmayan bölgelerden biri göbek çıkıntısıdır. Bir çoğumuz göbeğimiz yüzünden elbise giyememekte ve göbek yağlarımızın göbek kısmındaki sarkıntılarından rahatsız olmuyoruz. Peki bu göbek belasından nasıl kurtulabiliriz? Sarkan göbek yağlarını nasıl eritebiliriz? Kafanızdaki bu sorulara cevap vereceğiz bu yazımızda. Bu yazımızdaki uygulamaları uygularsanız kısa bir zaman diliminden yağlarınızdan kurtulup fit bir vücuda sahip olabileceksiniz. Göbek ve yağlarınızın eritmek için kullanacağınız en uygun ve en sağlıklı yöntem spordur. Size sıralayacağımız bir kaç egzersiz hareketini kendiniz uygulayarak istenmeyen yağlardan kurtula bileceksiniz.

  1. Çapraz mekik hareketi:
Çapraz mekik hareketi - Thenejdet.com

Çapraz mekik hareketi

Bu egzersiz için ince bir minderin üzerine uzanarak, fotoğrafta görüldüğü gibi sol bacağınızı uzatıp sağ bacağınızı kırınız ve sağ elinizi başınıza alarak sağ dirseğinizi kırdığınız sol bacağa değdirmeye çalışarak yarım mekik çekmeye çalışınız. Bunu egzersizi 20 defa tekrarlayın. Sonra tam tersi olarak sağ bacağınızı uzatıp sol bacağınızı  kırınız ve sağ elinizi başınıza alarak sağ elinizin dirseğini sol bacağınıza değdiriniz, yani yarım mekik uygulayınız. Bu hareketi de 20 defa tekrarlamalısınız. Boşta kalan elinizi ise yere bırakabilirsiniz.

2.Şınav Hareketi:

Şınav hareketi - Thenejdet.com

Şınav hareketi

 

Göbek yağlarından kurtulup göbeğinizin sıklaşması için fotoğraftaki gibi şınav pozisyonunu alarak kendinizi çok fazla yormadan yani bütün enerjinizi harcamadan şınav çekin . Bu işlemi 1dk arayla 5 kez tekrarlayın.

3.Çift Bacak Kaldırma Hareketi:

Çift Bacak Kaldırma

Çift Bacak Kaldırma

Bu egzersiz için ince bir mindere sırt üstü uzanın ve ayaklarınızı birleştiriniz. Bu esnada elerinizi fotoğraftaki gibi yerde uzatarak, birleştirdiğiniz ayaklarınızı kaldırarak L harfi şeklinde yani 90 derecelik açıyla bekleyebileceğiniz kadar bekleyin yorulduğunuzda bırakın ve bu egzersizi 5 kez tekrarlayınız.

4. Yarım Mekik Hareketi:

Yarım Mekik Çekme

Yarım Mekik Çekme

Yine ince bir binder üzerine uzanarak dizlerinizi fotoğrafta görüldüğü gibi 90 dereceklik açıyla kırınız. İki elinizle başınızı tutarak 20 tane yarım mekik çekiniz. Bunu 2 veya 3 kez yapınız.

Günlük yapacağınız bu egzersizlerin yanında yediğiniz yiyeceklere dikkat ediniz. Fazla yağlı yiyeceklerden kaçınınız. Günlük düzenli yürüş yaparak formunuzu korumalısınız. Bunları sabır ve azimle gerçekleştirdiğiniz taktirde istediğiniz bir fiziğe kavuşacağınızı temin ederek yazımızı sonlandırıyoruz. Sağlıcakla kalınız.

About the author

Psikolojik Danışman, Web Master, Gsm Teknisyeni ve Potansiyel Yazar