Makyajla Gözlerinizi Bir Sanat Eserine Dönüştürün

Geçenlerde rastladığım bir makyaj sanatını size tanıtmak istiyorum. Sosyal medyada özellikle Avrupa kesiminde baya rağbet gören bir göz makyaj sanatı. Gözlerin üzerine yaptığı desenlerle bir sanat harikası sergileyen Tal Peleg’in sanatı yoğun ilgi görüyor. Tal Peleg göz kapakları ve göz etrafında çizdiği motiflerle sizi bazen bir masal diyarına, bazen sevimli hayvan sevgisine bazen de duygusal aşklara  götürüyor. Şimdi size bu bu sanatla yapılan makyaj desenlerini hikayeleriyle birlikte sunacağız.

1. Pandora’nın Kutusu

Pandoranın Kutusu - Bilenus.com

Pandoranın Kutusu – Bilenus.com

Yunan mitolojisine göre Pandora yaşayan ilk kadındır. Günün birinde Pandora bir sandık buluyor ve bu sandığı açmaması gerektiğine dair işaretleri rastlıyor. Pandora bir gün merakına yenik düşerek sandığı açıyor, sandığı açmasıyla beraber sandıktan çıkan kötülük bütün yeryüzüne yayılıyor. Sanatçımızda bu makyaj sanatına yansıtmış.

2. Ürkek Tilki

Ürkek Tilki - Bilenus.com

Ürkek Tilki – Bilenus.com

Tal Peleg bu tilkiyi bri arkadaşının çizdiğini söylüyor. Bu tilki binlerce tilki arasından sadece sıradan bir tilki iken makyaj sanatına yansıtıldıktan sonra bir prens oldu, diye dile getiriyor. Tilkinin uysallığı makyaj yapılan göze de yansımış.

3.Simone’nin Kedisi Minau 

Simone'nin Kedisi Minau - Bilenus.cm

Simone’nin Kedisi Minau – Bilenus.com

Bu makyaj modeli Simone Johanna Maria Simons resmi, Simone 6 ay önce kaybettiği kara kedisini sanatına yansıtarak hayvan sevgisini göstermiş. Ayrıca evcil hayvanlara gereken özenin gösterilmesine dikkat çekmeye çalışmış.

4. Sevimli Emojiler

Sevimli Emojiler - Bilenus.com

Sevimli Emojiler – Bilenus.com

Her makyaj sanatının bir hikayesi mi olacak günlük hayatımızda en çok kullandığımız vazgeçilmez emojileri de unutmamış Tal Peleg. Makyaj sanatına en çok kullanılan emojilerle gözlerin duyguları yansıttığını da göstermiş yada bunu ben uydurdum 😀

5. Çocukluk Korkularımız Hayaletler

Çocukluk Korkularımız - Bilenus.com

Çocukluk Korkularımız – Bilenus.com

Tal Peleg çocukluk korkularımızı da unutmamış. Hepimizin çocukken yersiz korkularımız arasındaydı hayaletler. Bu satırları okurken ben korkmuyordum diyenleriniz var ne kadar inandırıcı olabilir ki 😀 Unutmadan söylemek istiyorum çocukları korkutucu hikayelerle korkutmak ne kadar doğru bir yaklaşım değil ebeveynlere tavsiyemiz çocuklarınızı korkutmak yerine cesaretlendirin.

6.Uçan İcarus

Uçan İcarus -Bilenus.com

Uçan İcarus -Bilenus.com

Yine yunan mitolojisinden esinlenen bir göz makyaj sanatı, kanatları bal mumundan yapılan İcarus güneşe doğru uçarken balmumun erimesiyle İcarus okyanusa düşüp boğulur. Tal Peleg bunu göz makyajı sanatına başarılı bir şekilde aktarmış.

7.Her Çcocuk Bir Sanatçıdır Picasso

Her Çcocuk Bir Sanatçıdır - Bilenus.com

Her Çcocuk Bir Sanatçıdır – Bilenus.com

Picasso’nun dediği gibi her çocuk bir sanatçıdır. Asıl sorun büyüdüğünde bir sanatçı olarak kalmasıdır. Picasso bu sözleriyle çocukların yaratıcı özelliklerini öne çıkarılmasını ortaya koymuştur. Çocukların hayal dünyaları çok geniş olması sebebiyle yaratıcılık özellikleri de gelişmiştir. Önemli olan bu özelliğin körelmesini engelleyip gelişmesi için ortam sağlamaktır.

8.Çocukların Süper Kahramanı Barbie Bebek 

Çocukların Süper Kahramanı Barbie Bebek - Bilenus.com

Çocukların Süper Kahramanı Barbie Bebek – Bilenus.com

Kız çocuklarının süper kahramanı olan barbie bebekleri Tal Pelege güç ve ilham kaynağı olmuş. Barbie makyaj modellini hayal gücüyle kullanmak çok heyecan verici olduğunu dile getiriyor.

9. Tavuz Kuşu 

Tavuz Kuşu - Bilenus.com

Tavuz Kuşu – Bilenus.com

Tavuz kuşu göz makyaj modelli , makyaj severlerin çok beğeneceği bir model. Modelin sırrını keşfetmek için daha yakından bakınız.

Kaynak: https://www.facebook.com/TalPelegMakeUp

About the author

Psikolojik Danışman, Web Master, Gsm Teknisyeni ve Potansiyel Yazar